עידן עמדי

(נולד ב-19 בפברואר 1988, א' אדר ה'תשמ"ח) הוא זמר-יוצר, מוזיקאי, מלחין, פזמונאי ושחקן ישראלי.

עמדי נולד וגדל בעיר ירושלים ובה התגורר עד לסיום שירותו הצבאי אותו עשה בתור לוחם במחלקת הסיור בגדוד 603 של חיל ההנדסה הקרבית.

עמדי מתמחה באומנויות לחימה שונות, בהן טאקוונדו ואגרוף תאילנדי. לפני שירותו הצבאי בשנת 2005 זכה בתואר סגן אלוף ישראל בטאקוונדו.

2010-2012

תחילת דרכו של עמדי כזמר ויוצר הייתה באודישן ל"כוכב נולד" בו ביצע עמדי את השיר "כאב של לוחמים", שיר שכתב והלחין בעצמו על חוויותיו כלוחם במהלך שירותו הצבאי בחיל ההנדסה הקרבית במחלקת הסיור. באותה העונה העפיל עמדי לגמר וסיים במקום השני.

עם סיום אותה עונת "כוכב נולד" בשנת 2010 יצא השיר "כאב של לוחמים" כסינגל הראשון של עמדי לתחנות הרדיו, והגיע למקום הראשון במצעדי הפזמונים השונים בישראל, בתוכם מצעד גלגלצ ומצעד רשת ג'.
ב-23 בינואר 2011 יצא סינגל נוסף מתוך האלבום הראשון, שנקרא "תשליך".
במאי 2011 הוציא עמדי את השיר "רץ אל האור". גם שיר זה זכה להצלחה רבה, והגיע לראש מצעדי הפזמונים.

ב-5 בספטמבר יצא אלבומו הראשון המלא, שנקרא "עידן עמדי". זמן קצר לפניו הוציא עמדי סינגל נוסף, "אלייך", שזכה גם הוא להצלחה בתחנות הרדיו ומצעדי ההשמעות.

2013-2014

בפברואר 2013 יצא אלבומו השני של עמדי, "בזמן האחרון". שני הסינגלים שקדמו לאלבום, "נגמר" ו"דברים יפים לראות", זכו להצלחה והגיעו לראש מצעדי הפזמונים השונים. בסמוך לצאת האלבום יצא סינגל נוסף, "משום מה".
באלבום זה המשיך עמדי בשיתוף פעולה עם מפיקי אלבומו הראשון, איתמר מאירי ואיתן רז.

באוגוסט 2013 הגיע אלבומו השני של עמדי, "בזמן האחרון" למעמד של אלבום זהב.

השיר "נגמר" זכה בתואר "שיר השנה" במצעד הפזמונים השנתי של רשת ג' לשנת תשע"ג, ובכך השלים עמדי שתי זכיות בתואר. עמדי אף זכה בתואר "זמר השנה" במצעד זה.

"נגמר" הוא שיר אותו כתב עמדי בתקופת שירותו הצבאי, ומספר את פסיפס החברה הישראלית סביב מבצע "עופרת יצוקה" בו השתתף עמדי בתור מפקד לוחם בחיל ההנדסה הקרבית.

2014-2015

באוקטובר 2014 יצא סינגל הבכורה ("קול זיכרון ישן") של עמדי מתוך אלבומו השלישי, "רצינו להיות". השיר שנכתב על זכרונותיו ועברו של עידן בשכונת נחלאות, שכונת הכורדים בבית סבו וסבתו ברחוב אליהו סלמן, כמו יתר שיריו, נכתב והולחן על ידי עמדי ושהה חודש שלם במקום הראשון במצעד של גלגלצ. השיר הוקדש לסבו של עמדי, שהיה מבוני העיר ירושלים ונפטר ביום האזכור ל"יום ירושלים".

בינואר 2015 יצא הסינגל השני מתוך האלבום, "מנסים", שנכתב והולחן על ידי עמדי גם הוא. השיר משלב שירה בעברית ובערבית כאחד. שלוש שנים מאוחר יותר הפכה גרסה מחודשת של השיר לשיר הנושא של העונה השנייה של סדרת הטלוויזיה פאודה, בה משחק עמדי את שגיא.

במסגרת אלבום זה ביצע עידן דואט עם אחיו אלעד לשיר "יה ריבון עולם".

ב-17 במאי אותה השנה יצא האלבום "רצינו להיות", אותו הפיק מוזיקלית תום כהן.

2016-2019

ב-14 במרץ 2016 עמדי הוציא לאור את הסינגל הראשון מתוך אלבומו הרביעי, שנקרא "חלק מהזמן" כשם האלבום, אשר כתב במקור עבור הזמרת ריטה. השיר הגיע למקום השביעי במצעד השנתי של גלגלצ לשנת תשע"ו, ואף גרף עשרות מיליוני צפיות במדיות השונות.

מהאלבום "חלק מהזמן" יצאו עוד שני סינגלים (עד שיעלה היום הבא, עכשיו כולם רוקדים), עד שיצא לאור בינואר 2017.

במרץ 2017, כחודשיים לאחר הוצאת האלבום "חלק מהזמן" זכה במעמד אלבום זהב על מכירה של 20,000 עותקים.

בינואר 2018 הגיע האלבום למעמד של אלבום פלטינה על מכירה של למעלה מ-40,000 עותקים. עמדי יצא לסיבוב בהיכלי תרבות ברחבי הארץ.
האלבום "חלק מהזמן" העמיד את עמדי בשורת האומנים הראשונה בישראל והיווה למעשה את שיא ההצלחה עד לאותה העת.

בשנת 2018 זכה במקום הראשון ב"מצעד החיילים לשנת ה-70" של גלגלצ ו-וואלה! NEWS עם השיר "כאב של לוחמים". בקיץ של אותה שנה הופיע לראשונה באמפי קיסריה.

בינואר 2019 הוציא עמדי את הסינגל "מה את מרגישה" אשר הוא הסינגל הראשון לאלבומו החמישי הצפוי לצאת, וביוני הוציא את "אני רוצה".

2020-2022

עד מאי 2020 הוציא עמדי את "מפה לשם" ו- "זוכר כמעט הכל", סינגלים נוספים לקראת יציאת האלבום החמישי.

באוגוסט 2020 הוציא עמדי את הסינגל "בקרוב ייפתחו השמיים" אותו כתב בתקופת הקורונה והוא שיר עידוד לתקופה, את השיר הפיק עמדי יחד עם הצמד גיא ויהל.

בדצמבר 2020 השתתף בפרויקט המוזיקלי "צמאה" וביצע את הניגון "אדון הסליחות" של יהודי גאורגיה בעיבודו ובהפקתו של נאור כרמי.

בפברואר 2021 הוציא את הסינגל "תסתכלי לי בעיניים" שכתב והלחין. את העיבוד וההפקה עשה יחד עם סתיו נחמיאס. בקליפ וידאו מופיע עידן לצד ריף נאמן ותומר מכלוף. השיר מוקלט לצד משפטים בצרפתית.

באוגוסט 2021 הוציא את הדואט ״מקום לשנינו״ עם הזמרת היווניה מאלו בליווי קליפ שצולם בישראל ויוון. את העיבוד עשה יחד עם סתיו נחמיאס ושמעון יחיא.

2023

את שנת 2023 התחיל עמדי בטיפוס להר הקילימנג'רו (ההר הגבוה ביותר ביבשת אפריקה), ביחד עם שלושה תורמי כליה על מנת להעלות את המודעות לתרומות הכליה בישראל, במסע שתועד ושודר בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 12.

ב-9 בינואר 2023 יצא השיר "אלף שנים" שכתב והלחין לזמרת מצדה איש ימיני.
באותו החודש עלתה לאוויר העונה הרביעית של הסדרה הבינלאומית "פאודה" בכיכובו של עמדי.

בואו להכיר את האנשים שבזכותם הכל קורה

הזמנת הופעה

Order Show

דילוג לתוכן